Web tasarım

İnternette sesinizi duyurabilmenin en etkili yolu web site sahibi olmaktan geçiyor. Bir web sitesi ile tüm dünyaya hitap edebilir, milyonlarca insanın sizleri tanımasına olanak tanırsınız. Bir web site sahibi olmanın sınırsız avantajları vardır.

 

Peki bu avantajlar nelerdir;

 • Web sitesi sahibi olmak bilinirliğinizi arttıracağı gibi müşterilerinizin size olan güvenini de yükseltecektir.
 • Web sitesine sahip olmak müşterileriniz ile mesafeleri ortadan kaldıran bir platform üzerinden buluşmaktır.
 • Web sitesi kullanmak müşteri portföyünüze eş zamanlı olarak ulaşmanızı, bilgilendirme, duyuru, hizmet ve ürün tanıtımı yapmanızı sağlayacaktır.
 • Web sitesi sahibi olmak marka veya kuruluşunuzun prestijini attıracaktır.
 • Doküman, basılı tanıtım araçlarından ayrılarak zaman ve mekan tasarrufu yapabilir ve maliyetlerinden kurtulabilirsiniz.
 • İnternet kullanıcıları sizin çalışma saatlerinize bağlı kalmayarak günün her saatinde sizin hizmet ve ürünleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirler.
 • Rakip firmalar ile rekabet gücünüz yükselecek ve satış gelirleriniz artacak.
 • Profesyonelliğin göstergesi olan web sitesi başarıya giden yolda ışığınız olacaktır.
 • Bir marka haline gelmenizi,
 • Ürün veya hizmetinizin daha fazla kişiye ulaşmasını,
 • Markanızı daha geniş çevreye duyurulması,
 • Firmanızın prestijinin artmasını,
 • Markanıza güvenin artmasını sağlar.
 • Düşük maliyetlerle çok geniş kitlelere ulaşmanızı sağlar
 • İnternette 7 / 24 hizmet veren bir işyeriniz olur.  Siz uyurken bile siteniz çalışır, sizi tanıtır, satış yapar.

 

Mobil Uyumlu Web Sitelerinin Avantajları

Web tasarımcıları tarafından mobil uyumlu hale getirilen bir site insanların kolayca ulaşabilmesi nedeniyle ziyaretçi sayısını arttırır ve hedeflediği kitleye ve kara daha çabuk ulaşır. Cepten bir iki tıkla girilebilen bir site mutlaka kullanıcının ilgisini çeker. İçerik olarak da güzel dizayn edilmişse o sitenin başarılı olmaması için hiçbir neden yoktur.

Responsive tasarım yani mobil uyumlu web siteler daha kullanışlıdır. Kullanıcı deneyimini daha iyi yaşatırlar ve kullanıcılar kolay bir şekilde web sitenizde gezinebilir.

Mobil uyumlu web siteler uygun maliyetlidir. Mobil site ya da mobil uygulamaya göre maliyeti daha düşük ve kullanışlı olduğundan günümüzde web site sahipleri ve web tasarım ajansları mobil uyumlu web site tasarım çalışmalarını arttırmışlardır. Mobil uyumlu web sitelerin iyi bir şekilde hazırlanması sayesinde çok istisnai durumlar hariç mobil siteye hiç ihtiyaç duyulmaz.

Mobil uyumlu web siteler arama motorları tarafından tavsiye edilen web sitelerdir. Google başta olmak üzere tüm arama motorları responsive tasarımları daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip oldukları için arama motoru sayfa sonuçlarını (SERP) daha yukarı taşımaktadır.

Mobil uyumlu web siteler yani duyarlı web tasarım cihazın boyutlarına göre duyarlı olup şekil değiştirerek adapte olan tasarımlar olduğu için aynı url tek site olacaktır. Tek site olması yönetimi ve güncelleme işlemlerini tek yönetim paneli üzerinden yapmaya olanak sağladığı için zamandan ve paradan ciddi tasarruf sağlar.

SEO NEDİR ?

SEO, Arama motorlarının sitenizi daha kolay ve hızlı bulabilmesi için yapılan çalışmaların tümüdür. İnternet reklamcılığının en prestijli  ve getirisi yüksek pazarlama stratejisidir. Doğru bir SEO stratejisi her zaman web sitenizin kalitesini ve değerini arttırır. Web siteler artık günümüzde çok büyük bir reklam platformudur iyi bir web sitesiyle reklam için hiçbir para ödemeden binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz. Bu vesileyle gelirinizi arttırabilir, tanıtımınızı genişletebilirsiniz.
     Başta Google olmak üzere bütün arama motorları internette arama yapan ziyaretçilere bir en doğru sonucu listelemek için çeşitli çalışmalarda bulunmaktadır. Bu çalışmalar sonucu belirli kriterler ortaya çıkmıştır. İşte bu kriterlere uygun web siteleri arama motorları tarafından sevilmekte ve üst sıralarda çıkmaktadır.

Arama motoruna girip bir şeyler arayan ziyaretçi hangi siteye girmekte, ne kadar süre kalmakta ve bu içeriği başkalarına ne kadar önermekte. Güzel bir tasarım, özgün kaliteli ve faydalı bir içerik kullanıcıyı sitede tutmaktadır.  Doğru bir şekilde yapılmış SEO çalışması ile sıralamada üste çıkabilir ve hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.